اسلایدر

۱۳۹۶/۰۵/۲۴

اسلایدر همانند ریل است ولی در ابعاد کوچک‌تر و قابلیتِ حمل آسانتر. این وسیله را می‌توان به راحتی جابجا کرد و علاوه بر زمین آن را بر روی میز و سطوح دیگر قرار داد. بعضی از مدل های اسلایدر مجهز به موتور است. در این مدلها با اعمال تنظیماتِ زمانی می‌توان حرکت دلخواه را از موتور دستگاه گرفت و جابجایی دوربین را به جای تصویربردار به این موتور سپرد.

*محدوده ی فرکانسی تا ۶.۷۹۵ معمولا در ایران کاربری محلی دارند و نیازی به تاییدیه ی خاصی ندارند.
*فرکانس های متداولی با پهنای باند ۱۴ کیلوهرتزی با فرکانسی حدودا ۱۴ مگاهرتزی، پهنای باند ۴۰ کیلوهرتز با فرکانسی حدودا ۴۰ مگاهرتزی و پهنای باند ۳۲۶ کیلوهرتز با فرکانس ۲۶ تا ۲۷.۵ مگاهرتزی نیز معمولا مشکل خاصی را به همراه ندارند.
* محدوده ی فرکانسی ۴۳۳.۰۵۰ مگاهرتز تا ۴۳۴.۷۹۰ با پهنای باند ۱.۷۴ مگاهرتز صرفا در محدوده ی قاره ی اروپا، قاره ی آفریقا و غرب خاورمیانه از کشور عراق و از غربی ترین نقطه ی خلیج فارس تا غرب خاورمیانه در شهر غزه مجاز می باشد و در سایر نقاط جهان مجاز نمی باشد.
* محدوده ی فرکانس اطراف ۹۱۵ مگاهرتز با پهنای باند ۲۶ مگاهرتز در قاره های آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی را به همراه بخش های شمالی ای در ایرلند نزدیک به قطب شمال (شامل منطقه ی خودمختار گرینلند) مجاز می باشد و بجز این مناطق، این محدوده در هیچ کجای جهان مجاز نمی باشد و پرواز بدون مجوز غیرقانونی محسوب می شود.
* این محدوده ها به طور کلی در جهان برای کاربری های نظامی و غیرنظامی رسمی تایید شده و مورد استفاده قرار می گیرند : فرکانس اطراف ۲.۴۵۰ گیگاهرتز با پهنای باند ۱۰۰ مگاهرتز، فرکانس اطراف ۵.۸۰۰ گیگاهرتز با پهنای باند ۱۵۰ مگاهرتز، فرکانس اطراف ۲۴.۱۲۵ گیگاهرتز با پهنای باند ۲۵۰ مگاهرتز.
* این فرکانس ها و پهناهای باند متداول در ایران اکیدا نیاز به مجوز رسمی دارند : فرکانس محدوده ی ۶۱ گیگاهرتز با پهنای باند ۵۰۰ مگاهرتز، فرکانس ۱۲۲.۵۰۰ گیگاهرتز با پهنای باند ۱ گیگاهرتز و فرکانس ۲۴۵ گیگاهرتز با پهنای باند ۲ گیگاهرتز.

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :